IPC, I/O, Motion and Automation

Beckhoff realizuje otwarte systemy automatyzacji w oparciu o technikę sterowania bazującą na komputerach PC. Asortyment produktów obejmuje następujące główne dziedziny: przemysłowe komputery PC, komponenty urządzeń I/O (wejścia-wyjścia), komponenty magistrali typu fieldbus, podzespoły techniki napędowej i oprogramowanie do automatyzacji.

 

 
Beckhoff | The IPC Company
The IPC Company

Beckhoff dostarcza dla każdej aplikacji odpowiedni przemysłowy komputer PC. Dzięki komponentom najwyższej jakości, bazującym na otwartych standardach, i indywidualnej konstrukcji obudowy przemysłowe komputery PC są optymalnie przygotowane do wszelkich wymagań w zakresie sterowania. Wraz z komputerami PC typu embedded technika modułowych przemysłowych komputerów PC jest dostępna również w małym formacie do montażu przy wykorzystaniu szyny DIN. Obok zastosowania w automatyzacji przemysłowe komputery PC firmy Beckhoff idealnie nadają się również do dalszych zakresów zadań, w których pożądana jest niezawodna i wytrzymała technika PC.

 
Beckhoff | The I/O Company
The I/O Company

Firma Beckhoff dysponuje technologią odpowiednią dla sygnałów każdego rodzaju i dla każdej sieci. Firma Beckhoff dostarcza kompletny zestaw komponentów sieciowych dla wszystkich powszechnie używanych wejść/wyjść i systemów sieci fieldbus. Cały ten zestaw, włącznie z terminalami magistrali w stopniu ochrony IP 20 oraz modułami Fieldbus Box w stopniu ochrony IP 67, można stosować do wszystkich ważniejszych typów sygnałów i systemów sieci. W uzupełnieniu do konwencjonalnych systemów magistrali, Beckhoff oferuje kompletny wybór wejść/wyjść EtherCAT dla szybkich sieci Ethernet, bazujący na terminalach EtherCAT, modułach EtherCAT Box oraz ethercatowych modułach do wpinania.

 
Beckhoff | The Motion Company
The Motion Company

W połączeniu z rozwiązaniami Motion Control oferowanymi przez oprogramowanie dla automatyki TwinCAT, Technologia Napędów firmy Beckhoff tworzy zaawansowany i kompletny system napędów. Technologia sterowania PC-based od firmy Beckhoff jest idealna do zadań jedno- i wieloosiowego pozycjonowania z wysokimi wymaganiami co do dynamiki. Seria serwonapędów AX5000 i wieloosiowy system serwo AX8000 wraz z wysokosprawnym systemem komunikacji EtherCAT oferuje maksimum wydajności i dynamiki.
Serwosilniki z technologią One Cable Technology, która łączy system zasilania i informacji zwrotnej w standardowym kablu silnikowym, zmniejszają koszty materiałów i komisjonowania. System napędowy XTS (eXtended Transport System) zastępuje zwykłe systemy mechaniczne innowacyjną mechatroniką. Umożliwia to indywidualne aplikacje transportu produktów o nieprzerwanym strumieniu materiału.

 
Beckhoff | The Automation Company
The Automation Company

Beckhoff oferuje dla wszystkich obszarów automatyzacji kompleksowe rozwiązania systemowe w różnych klasach wydajnościowych. Technika sterowania pozwala się uszeregować – od sprawnie funkcjonującego przemysłowego komputera PC do mini-SPS – i optymalnie dostosować do danego zastosowania. Oprogramowanie do automatyzacji TwinCAT integruje sterowanie w czasie rzeczywistym z funkcjami SPS, NC i CNC w jednym pakiecie. Programowanie sterowników Beckhoff następuje jednakowo z wykorzystaniem TwinCAT, według standardów programowania IEC 61131-3.